Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Zahraničí a Broumovsko
  • Lektoři Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov vycestují do polské "haly století"
banner

Lektoři Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov vycestují do polské "haly století"

René Herzán

Středa, 8. října 2014

Lektoři Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov vycestují do polské "haly století"

Lektoři Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov v sobotu cestují do polské Wroclawi, kde se díky nabídce polské společnosti Humanitarium zapojí do vzdělávácí a umělecko - kulturní akce s názvem Dětský den. Vše se uskuteční v prostorách haly Stulecia. "Určitě je pro nás nabídka z polské strany prestižní událostí, propagovat právě naše vzdělávací programy v hale Stulecia, která byla zapsána v roce 2006 na Seznam světového dědictví UNESCO a stala se halou století," říká jedna z lektorek Martina Junková.

Formou workshopů se zde budou propagovat dva výukové programy z dílny Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Cílovou skupinou jsou děti ve věku od 4 do 15 let. Jedním z workshopů, který je součástí programu Nitka a plátýnko, bude představeno tradiční zpracování textilií na Broumovsku. Cílem je seznámit účastníky workshopu s technikou tkaní a vším co souvisí s vlastnoruční výrobou plátna.

"Finální, doufejme rekordně dlouhý tkaný koberec, bude vystaven spolu se jmény polských tvořitelů v prostorách Vzdělávacího a kulturního centra. Druhý workshop z programu Broumovsko skrytou kamerou je čistě environmentálního rázu. Zde se budeme snažit hravou formou představit krajinu Broumovska a život v ní," dodává Martina Junková.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)