Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Polská velvyslankyně Grazyna Bernatowicz navštívila Meziměstí

René Herzán

Čtvrtek, 23. července 2015

Polská velvyslankyně Grazyna Bernatowicz navštívila Meziměstí

Grazyna Bernatowicz - velvyslankyně Polska v Praze - navštívila v sobotu 18. července Meziměstí. Nestává se často, že by do města zavítalo vládní vozidlo s vlaječkou Polska a zastavilo před budovou úřadu.

"Samozřejmě to byla pro město i jeho vedení velká událost, která vzbudila pozornost kolemjdoucích a ostatních občanů města. Paní velvyslankyně si na vlastní kůži vyzkoušela, jak se cestuje až do pohraničí, jaké nástrahy čekají mezi Hradcem Králové a Jaroměří, jak se projíždí Náchodem, kde se co opravuje apod. Kvůli "komplikované" cestě dorazila o trošku později, ale brala vše s humorem a neodmítla ani nabízenou kávu," uvedla starostka Meziměstí Eva Mücková.

Pak už následovalo společné jednání se starostkou Evou Mückovou, místostarostou Pavlem Hečkem a Sergiuszem Najarem o všem, co Meziměstí a jeho okolí trápí, co se tu povedlo a co se nedaří. Samozřejmě středem zájmu byla spolupráce Česka a Polska a situace na Broumovsku. "Mluvili jsme o dopravě, ať už silniční či železniční, pro větší obraznost jsme použili i dokumentací z různých dopravních studií. Řešila se spolupráce v kultuře, sportu či spolupráce škol," řekla místostarosta Pavel Hečko.

Následovala návštěva meziměstského koupaliště, kde paní velvyslankyně ocenila, co se v Meziměstí udělalo, a byla nadšená, že i v tak malém městečku může vzniknout takové dílo. A protože se ten den v Meziměstí konala soutěž v požárním sportu Podorlická liga a O pohár starostky města, přesunuli se všichni i na hřiště, kde se pozdravila s polským družstvem. Opět pochválila hřiště, zajímaly ji zdroje financování, a když se dozvěděla, že toto hřiště vzniklo z ROPu (Regionální operační program), opět chválila.

"Těší nás, že paní velvyslankyně využila našeho pozvání a přijela se do Meziměstí podívat a máme radost, že má o dění v regionu zájem. Témat, o kterých jsme nestačili pohovořit, je mnoho. Proto velice rádi využijeme jejího pozvání a navštívíme ji v Praze, kde budeme moci v našem dialogu pokračovat," dodala Eva Mücková.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)