Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Zahraničí a Broumovsko
  • Soutěž českých a polských týmů zahájila sobotní program Broumovské pouti. Vyhrál domácí tým
banner

Soutěž českých a polských týmů zahájila sobotní program Broumovské pouti. Vyhrál domácí tým

Lucie Lesáková

Pátek, 4. července 2014

Soutěž českých a polských týmů zahájila sobotní program Broumovské pouti. Vyhrál domácí tým

Sobotní program Broumovské pouti odstartoval soutěží mezi partnerskými městy Broumov a Nowa Ruda. Dva pětičlenné týmy tvořené vždy čtyřmi muži a jednou ženou se utkaly v pěti disciplínách.

Mezi zástupci města Broumova byli starosta města Milan Kotrnec, místostarosta Kamil Slezák, referentka odboru stavebního úřadu a územního plánování Městského úřadu Helena Burešová, strážník Městské policie Václav Bureš a člen SDH Broumov Pavel Herzog.

Nowou Rudu reprezentovali Andrzej Behan, velitel Rady města, Przemysław Herter, vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu, Mirosław Kalitowski, zástupce velitele Městské policie Městského úřadu, Dariusz Chojecki, ředitel Městského společenství škol a Urszula Kamińczak Podgórna, ředitelka Základní školy č. 2.

Po krátkém úvodu, který moderoval Petr Cirkl, a představení herních podmínek mohla soutěž začít. Nejdříve všichni museli spořádat místní grilovanou klobásku, vypít velké pivo Opat a smotat z medové plástve dle předlohy svíčku s knotem. Poté se soutěžící přesunuli pod hlavní scénu, kde měli za úkol obléct ženu do typického kroje. Broumovští oblékali křinický lidový kroj, noworudští kroj typický pro jejich region. Poslední disciplína byla zaměřena na fyzickou zdatnost týmů. Kolem zahradního pavilonu projel každý ve šlapací minikáře vytyčenou trasu.

K závěrečnému hodnocení se sčítaly časy z jednotlivých disciplín. Nebylo tedy důležité vyhrát jednotlivé soutěže, rozhodl až celkový závěrečný čas celého týmu. O necelou jednu minutu s celkovým časem 15:33 minut vyhrálo domácí broumovské družstvo. Za nimi s časem 16:32 minut se umístili zástupci města Nowa Ruda. Hlavní cenou byla lahev sektu, každý si ale odnesl i cenu útěchy v podobě balíčku s propagačními materiály o regionu Broumovsko a malou ochutnávku místních produktů a specialit.

Soutěž byla předposlední aktivitou mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko, který je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Poslední akce, festival českých a polských rockových kapel, se uskuteční v pátek 29. srpna 2014 na Dětském hřišti v Broumově.

Foto archiv www.broumov-mesto.cz

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)