Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Zahraničí a Broumovsko
  • Starosta Náchoda převzal polské státní vyznamenání Krzyž Kawalerski za rozvoj česko-polské spolupráce
banner

Starosta Náchoda převzal polské státní vyznamenání Krzyž Kawalerski za rozvoj česko-polské spolupráce

René Herzán

Pátek, 18. září 2015

Starosta Náchoda převzal polské státní vyznamenání Krzyž Kawalerski za rozvoj česko-polské spolupráce

Starosta Náchoda Jan Birke převzal v úterý 15. září polské státní vyznamenání za rozvoj česko-polské spolupráce - Krzyž Kawalerski. Z rukou polské velvyslankyně J. E. Grazyny Bernatovicz ho obdržel na Sněžce.

"Jsem velmi hrdý na toto ocenění udělené prezidentem Polské republiky, o to víc však na to, že mohu být u něčeho, co opravdu funguje, a tím česko-polská spolupráce rozhodně je. Sám mám dnes mezi polskými kolegy nejen partnery "pro práci", ale i velmi dobré přátele," uvedl Jan Birke a dodal:

"Těším se i na další společné projekty, které s sebou přinese nová forma přeshraniční spolupráce. Právě vznik Evropského seskupení pro územní spolupráci NOVUM, jehož základní dokumenty byly včera na Sněžce všemi partnery slavnostně podepsány (kraje Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Liberecký, Dolnoslezské vojvodství a české i polské části Euroregionu Glacensis a Euroregionu Nisa), je toho také zárukou."

Foto archiv Jan Birke

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)