Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Stav kostelů na Broumovsku zná i Paříž. Díky výstavě

Lukáš Peška, tiskový mluvčí

Neděle, 15. března 2015

Stav kostelů na Broumovsku zná i Paříž. Díky výstavě

V Paříži začala výstava Tempus Fugit. Poukazuje na havarijní stav barokních kostelů na Broumovsku.

Zpráva o stavu kostelů na Broumovsku doputovala až do Paříže. V královském kostele Saint-Germain-l′Auxerrois, v sousedství muzea Louvre, totiž začalo v pořadí čtrnácté zastavení fotografické výstavy Tempus Fugit. Na snímcích uznávaného bratislavského fotografa Dana Veselského se návštěvníci výstavy mohou seznámit s havarijním stavem jedinečné barokní skupiny kostelů na Broumovsku. Výstava již navštívila Belgii, Itálii, Německo, Slovensko a několik českých měst včetně Prahy.

Vernisáže se zúčastnila i velvyslankyně České republiky ve Francii Marie Chatardová a zazněla při ní barokní hudba z fondu olomouckého biskupa Karla z Lichtenštejna Kastelkornu (1624 až 1695) pod názvem Lamente vole. Soubor pěti mladých pařížských interpretů vedl český houslista Josef Žák.

Kostel Saint-Germain-l′Auxerrois pochází ze 7. století a sloužil k bohoslužbám francouzské královské rodiny. Výstava Tempus Fugit je instalována v bývalé sakristii a potrvá do Velikonoc.

Na opravu kostelů můžete přispět ve veřejné sbírce na účet: 20036-1180703399/0800.

Zdroj Biskupství královéhradecké

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)