Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

V Polici nad Metují vyhlásili humanitární sbírku na pomoc Ukrajině

René Herzán

Čtvrtek, 7. srpna 2014

V Polici nad Metují vyhlásili humanitární sbírku na pomoc Ukrajině

V Polici nad Metují vyhlásili humanitární sbírku nových věcí pro lidi z ukrajinského města Ivano - Frankivsk. Svetry, bundy, kalhoty, teplé boty, šály, čepice, rukavice, deky, povlečení, ručníky, školní potřeby pro děti, prací prostředky, teplomety a další věci mohou lidé do úterý 12. srpna nosit na sběrné místo v Informačním centru na Masarykově náměstí v Polici nad Metují.

"Partnerským městem Police nad Metují je polská Swidnica. Ta před lety uzavřela smlouvu o spolupráci s ukrajinským městem Ivano - Frankivsk. Historické město ležící v Haliči na západě Ukrajiny, je se svou rozlohou 84 km2 a svými 220 tisíci obyvateli po Lvově největším kulturním a hospodářským centrem ukrajinské Haliče. Během jara se zde soustředilo 800 běženců ze všech válkou ohrožených míst Ukrajiny a Krymu. Město Police nad Metují se s podporou rady města přidávává k rychlé humanitární aktivitě polské Swidnice. Do Swidnice darované odvezeme 13. srpna, ze Swidnice bude materiál druhý den vypraven na Ukrajinu," vysvětlila starostka Police nad Metují Ida Jenková.

Z důvodu celních kontrol je třeba věnovat věci nové, nepoužité a zabalené. Další informace podá  Informační centrum, Masarykovo náměstí 75, 549 54 Police nad Metují, tel. +420 491 421 501, e-mail: infocentrum@policko.cz .

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)