Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

V polské Glušici řádil orkán

René Herzán

Středa, 1. dubna 2015

V polské Glušici řádil orkán

V pondělí 30. března v polské Glušici řádil orkán. Ten mimo jiné porazil strom, který spadl na osobní auto. Stalo se to u hlavní silnice z Valbřichu do Kladska. Silný vítr naštěstí nezpůsobil žádná zranění, pouze škody na majetku.

"Strom spadl v těsné blízkosti školky a naštěstí se to stalo předtím, než rodiče začali děti vyzvedávat domů. Mohlo se to skončit tragicky," řekl přímý svědek události Grzegorz Czepil.

Podle slov lidí z Glušice nikdo nečekal, aby se taková pohroma z ničeho nic vyskytla v údolí chráněném ze všech stran kopci. Další z místních, Malgorzata Karwowska, uvedla: "Městem lítaly stánky z městské tržnice, některé části odnesl orkán i několik stovek metrů od jejich původního místa."

Polská samospráva v Glušici o nebezpečí varovala občany pomocí systému SMS zpráv, který je zaveden v celém Polsku. Systém ale požaduje přihlášení k místnímu informačnímu servisu.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)