Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

V polském Křešově se konal Festival tří kultur

René Herzán

Čtvrtek, 22. ledna 2015

V polském Křešově se konal Festival tří kultur

Křešovské sanktuárium letos poprvé pořádalo Festival tří kultur, který je prezentací koledníků a hudebních skupin vystupujících s vánočními koledami. Festivalu se zúčastnila i jedna česká skupina Sala Maka Sinkis z Machova.

Sanktuárium v Křešově je proslulé velkým počtem sochařských a výtvarných zobrazení scén spojených s narozením Krista, které zdobí kostel sv. Jozefa a křešovskou baziliku. V sobotu 17. ledna do tohoto duchovního centra Dolního Slezska přijelo dohromady 14 skupin, které uvedly svoje programy. Vystoupení se konala v Kulturním středisku v Křešově, ale hlavním pořadatelem bylo křešovské sanktuárium Matky Boží laskavé ve spolupráci s Oddělením katolických pořadů PSE "Polest".

"Fandil jsem rodinné skupině z Machova, protože přihlášku podali přes broumovský klášter a také proto, že to byla jediná česká skupina, která se tohoto festivalu zúčastnila. Doufám, že v příštím roce bude reprezentace z Broumovska širší. Všem zájemcům rádi pomůžeme s podáním přihlášek a s komunikací s polskými pořadateli," sdělil Kryštof Karvovský ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Festival se konal pod záštitou legnického biskupa mons. Prof. Zbigniewa Karnikowského, člena vedení Dolnoslezského vojvodství Tadeusze Samborského, Centra kultury a umění ve Vratislavi a honorárního konzula České republiky ve Vratislavi Arkadiusze Ignasiaka.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)