Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Velvyslanec USA Andrew H. Schapiro navštíví Broumov

Kateřina Ostradecká

Čtvrtek, 12. května 2016

Velvyslanec USA Andrew H. Schapiro navštíví Broumov

V pátek 13. května zavítá do Broumova americký velvyslanec Andrew H. Schapiro. Důvodem je návštěva Masarykovy základní školy a prohlídka broumovského kláštera.

Velvyslanec Spojených států v České republice Andrew H. Schapiro zahájí návštěvu Broumova v pátek odpoledne prohlídkou broumovského benediktinského kláštera, klášterního kostela sv. Vojtěcha a revitalizovaných částí kláštera. Následovat bude společné fotografování, zápis do pamětních knih a setkání se zástupci kláštera, města Broumov, broumovských firem a se starosty okolních obcí.

"Jsme velmi poctěni, že si pan velvyslanec Andrew Schapiro vybral k návštěvě právě broumovský klášter. Stráví u nás přibližně jednu hodinu, za doprovodu břevnovsko-broumovského převora Petra Prokopa Siostrzonka a broumovského starosty Jaroslava Bitnara si prohlédne historické i revitalizované prostory a zapíše se do pamětní knihy," uvedl Jan Školník, ředitel Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Po návštěvě kláštera americký velvyslanec zavítá do broumovské Masarykovy základní školy, kde ho čeká prohlídka školy, ukázka psychoterapeutické činnosti, povídání a focení s dětmi, představení včasné péče či debata na téma inkluzivního vzdělávání.

Foto Creative Commons OISV

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)