Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Zahraničí a Broumovsko
  • Začala mezinárodní fotografická soutěž. Tématem jsou benediktinské kláštery
banner

Začala mezinárodní fotografická soutěž. Tématem jsou benediktinské kláštery

René Herzán

Sobota, 7. června 2014

Začala mezinárodní fotografická soutěž. Tématem jsou benediktinské kláštery

Koncem května začala mezinárodní fotografická soutěž, která je otevřena všem fotografům, profesionálům i amatérům bez ohledu na věk a bydliště. Tématem soutěže jsou historické benediktinské kláštery v České republice, Polsku, Slovensku a Maďarsku, ty, které nadále plní svou funkci, stejně jako ty, ve kterých jsou uchovány stopy po působení benediktinů. Soutěž trvá do 15. srpna.

"Fotografové z Broumovska mají velkou výhodu, protože v seznamu lokalit je uveden Broumov, takže stačí přijít do kláštera udělat zajímavou fotku a zaslat ji do soutěže. Motivací, kromě cen, určitě bude i to, že zajímavé fotografie budou vytištěny na velký formát a z nich bude sestavena putovní výstava, která se představí v České republice, Polsku, Slovensku a Maďarsku," řekla Dana Černotová z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Při výběru prvních tří míst bude rozhodující umělecká hodnota, zatímco zbývající exponáty budou vybrány na základě dvou kritérií – volba bude provedena jak z hlediska umělecké hodnoty, tak vzhledem k výběru lokality tak, že různé kláštery budou prezentovány ve všech čtyřech Visegrádských zemích.

Mezinárodní fotografická soutěž se koná v rámci projektu Via Benedictina: benediktinské dědictví ve střední Evropě, který je financován Visegrádským fondem.

Seznam lokalit, které se mohou objevit na fotografiích:

Česká republika: Praha-Břevnov, Praha-Emauzy, Praha-Bílá Hora, Rajhrad, Broumov, Kladruby, Police nad Metují, Praha-Sv. Gabriel, Praha-Sv. Jiří, Sázava, Svatý Jan pod Skalou, Teplice, Třebíč.

Polsko: Lubiń, Mogilno, Płock, Sieciechów, Święty Krzyż, Tyniec

Slovensko: Hronsky Benadik, Bzowik, Rimavske Janovce

Maďarsko: Pannonhalma, Tihany, Bakonybél

Propozice soutěže

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)