Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Klášterní zahrada 2023 / Luděk Míšek
banner

Klášterní zahrada 2023 / Luděk Míšek

Adresa: 550 01 Broumov
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Klášterní zahrada
Začátek:29. 4. 2023
Konec:31. 10. 2023
Web:galeriedum.cz/
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.

Luděk Míšek svými pracemi vypovídá o schopnosti syntetického sochařského uvažování o materiálu, objemu, tvaru a prostoru. Racionalitu a řád geometrické formy volí ve významové vzájemnosti se smyslovým účinkem hmoty, s otevřeností nedořečeného detailu, se skladbou tvarů, s procesem „odhmotňování“, s dialogem vedeným s architekturou místa. Za samozřejmé a současně nutné považuje při vytváření práce fyzické i mentální vstupování do prostoru sochy. V současné době často pracuje především s litinou a železem. Jeho sochy mají charakteristické architektonické rysy, tematizují zažití prostoru. V celku díla hrají důležitou roli proporční vztahy jednotlivých částí. Inspirativní je pro Luďka Míška kruh – znamená pohybovou cirkulaci, vymezení prostoru vytvořené sochy. V současné době se mj. zaměřuje na zprostředkování dojmu odpoutávání hmoty od reálné tíže. Pro výstavu Klášterní zahrada 2023 mj. znovu-vytváří velkoformátovou dřevěnou práci Odpočívadlo (původně realizovanou v roce 2011): „Ta věc vznikla v Roškopově do krajiny. Své práce vnímám v rámci celku. Když je vytrhnu, nedá to plnou informaci. Znovu ji potřebuji ‚mít‘ v rámci celku. Pracuji na ní teď ale s jiným pohledem. Fascinuje mě, že je to hmota plná dřeva. Zprostředkuje možnost prožít propojení země a nebe.“ (VM, 2022) 

 
 

Místo konání
Klášterní zahrada

Klášterní zahrada

Klášterní zahrada je unikátní prostor s vlastní neopakovatelnou atmosférou. Pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 2007 a od té doby slouží kulturním akcím a jako místo pro možnost trávení volného

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)