Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Klaudie Hlavatá / Zatmění

Klaudie Hlavatá / Zatmění

Adresa: Klášterní 1, 550 01 Broumov
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Dětská galerie Lapidárium
Začátek:22. 9. 2023
Konec:16. 12. 2023
Web:www.klasterbroumov.cz/
GPS souřadnice:50°35'10,14"N
16°20'3,128"E

Vstupné na výstavu: dospělý / 30 Kč, dítě / 10 Kč
Otevřeno: út-pá / 12-16:00 h; so-ne / 12-17:00 h
Doprovodné programy: https://ma.klasterbroumov.cz/cs/detska-galerie-lapidarium

Práce absolventky Akademie výtvarných umění v Praze Klaudie Hlavaté (1992) zaujmou nejen osobním přístupem a silnými tématy se symbolickým přesahem, ale i originální technikou. Jejím základem je koláž, kterou ale tato autorka dokázala povýšit na vyšší úroveň. Nejenže vedle sebe klade fotografie, reprodukce nebo ilustrace, jak je obvyklé, ale zároveň tyto kompozice doprovází vlastními - především kresebnými a malířskými zásahy.

Dalším unikátním prvkem je plexisklo, které tvoří podložku jejích prací. Zvětšuje formát koláží v některých případech až na dva metry a zároveň umožňuje využívat transparentnost nebo naopak hru stínů. Její motivy se vymykají běžné klasifikaci malířských témat. Je možné o nich uvažovat jako o psychologických schématech nebo projekcích, mentálních mapách, fragmentálních obrazech, případně zvláštním spojení vnitřní krajiny těla a mysli.

Pro Dětskou galerii Lapidárium připravila Klaudie Hlavatá speciální cyklus na základě pohádky o touze Slunce a Měsíce po vzájemném setkání, kterou sama napsala. Ve své koncepci při tom využívá i principy leporela tak, jak je známe z dětství. Také v tomto případě jí nebeská tělesa posloužila jako symboly pro vědomí a nevědomí, jež dávají jejímu příběhu další významový rozměr. Kurátor Radek Wohlmuth.

Projekt podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Královéhradecký kraj, Státní fond kultury ČR, Nadační fond GESTOR pro současné umění a GESTOR - ochranný svaz autorský, z.s. Mediálním partnerem je Český rozhlas HK a Naše Broumovsko.

Doprovodné programy: 
Školní kolektivy mohou komentovanou prohlídku nebo workshop k výstavě navštívit v kterýkoliv čas i mimo otevírací dobu po domluvě s galerijní edukací: ma@klasterbroumov.cz
Veřejnost se na doprovodné programy přihlašuje přes smsticket, nebo e-mail: ma@klasterbroumov.cz (viz. kalendář akcí). 

 

Místo konání
Dětská galerie Lapidárium

Dětská galerie Lapidárium

Galerie, která prostřednictvím doprovodných programů zprostředkovává živá témata, techniky i výtvarná média.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)