Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Komentovaná prohlídka výstavy Odstíny dne s Annou Neborovou

Komentovaná prohlídka výstavy Odstíny dne s Annou Neborovou

Adresa: Klášterní zahrada, 550 01 Broumov
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Galerie Dům
Začátek:15. 6. 2024, 16:00
Web:galeriedum.cz
GPS souřadnice:50°35'17,534"N
16°19'58,87"E
Vstupné: zdarma
Trvání výstavy: do 23. 6. 2024

Nenechte si ujít komentovanou prohlídku výstavy Odstíny dne za přítomnosti autorky Anny Neborové. Prohlídka se koná v rámci Dne otevřených ateliérů v Královehradeckém kraji (https://www.doahk.cz/dny-otevrenych-atelieru-2024/) a do galerie bude po celý den vstup zdarma.

Anna Neborová (1968) absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění (prof. Jiří Ptáček, prof. Jiří Sopko, prof. Bedřich Dlouhý). Pravidelně vystavuje od r. 1993. Ve vývoji svého malířského díla se posunula od průzkumu vnějších jevů spojených se společenskou transformací devadesátých let (reklama, marketing, plakát) ke zpřítomňování vnitřní pozice a individuální situovanosti v tomto historickém dění. Velkým přínosem autorky je tematizace ženského světa i reflexe autorky-umělkyně v proměnách kolektivního i individuálního času. V roce 2021 uspořádala autorce zásadní výstavu pražská Trafo Gallery, která spolu-vydala autorce také její první bilanční monografii. Vedle malby se věnuje autorka také ilustraci. 

Reprezentuje silnou generaci autorek-umělkyň, nastupujících na českou uměleckou scénu v průběhu devadesátých let. Své výjimečné místo v tomto rámci zaujímá i tím, že se nevzdala média obrazu, a to ani v době silného nástupu nových médií, které obraz na čas takřka vytěsnily z uměleckého provozu jako médium regresivní a „archaické“. Neborová svéhlavě obhajovala obraz a aktualizovala jeho pozici v nových společenských podmínkách.

 

Místo konání
Galerie Dům

Galerie Dům

Galerie Dům Galerie Dům se dlouhodobě věnuje prezentaci především malířského a sochařského média, a to v jejich aktuálních specifických formách. Vedle ikonických postav českého výtvarného prostoru 2. poloviny 20. století zařazuje i

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)