Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Literární Café: Vratislav Kadlec, Ivan Davydenko
banner

Literární Café: Vratislav Kadlec, Ivan Davydenko

Začátek:19. 9. 2023, 18:00
Web:www.klasterbroumov.cz/
Místo konání: Kino Zdrowie, Sokołowsko
Vstupné: Zdarma
Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem, Wrocławskim Domem Literatury a Fundacją Sztuki Współczesnej IN SITU.
 

Srdečně zveme na neformální posezení v Kinu Zdrowie v polském Sokołowsku s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková spolu s překladatelkou Annou Wanik a svou tvorbu představí:

Vratislav Kadlec – se narodil roku 1981 v Hořovicích, dlouhé roky pobýval v Praze a nedávno se přestěhoval do Litoměřic. Živí se jako překladatel z angličtiny, překládá především knihy pro děti. Za své překlady byl čtyřikrát nominován na Zlatou stuhu, z toho dvakrát nominaci proměnil. Píše především prózu, jeho povídky v průběhu let vycházely časopisecky a knižně se pak sešly ve sbírce Hranice lesa, za kterou v roce 2020 získal Magnesii Literu pro objev roku.

Ivan Davydenko – básník a šéfredaktor bezměsíčníku Malkontenty. Narodil se v roce 1988 v Žytomyru na Ukrajině. Od roku 2012 žije v Polsku. V letech 2021-2022 se podílel na občanské internetové iniciativě "Srpen/Серпень", zaměřené na překlady polské poezie do ukrajinštiny. V červnu 2022 vydalo nakladatelství Papierwdole jeho knižní, básnický debut s názvem Halal, který byl mj. nominován na cenu Stanisława Barańczaka v rámci Poznaňské literární ceny, Vratislavskou cenu Silesius Poetry Award (v kategorii debut) a získal 3. místo v 19. ročníku celopolské literární soutěže Artura Fryze o nejlepší debut v rámci festivalu Złoty Środek Poezji v Kutně.

Doprava do Sokołowska a zpět je zajištěna minibusem. Pro více informací a rezervaci volejte na tel. číslo: +420 734 443 161

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)