Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Páteční setkání ilustrátorů
banner

Páteční setkání ilustrátorů

Adresa: Mírové náměstí 105, 550 01 Broumov
Lokalita: Konferenční sál IC Broumovska
Začátek:12. 4. 2024, 18:00
Web:www.sympoziumilustrace.cz/
Debata je otevřená pro veřejnost, pro přespolní poskytneme audio záznam.

Sympozium ilustrace a město Broumov zvou na setkání s účastníky letošního Sympozia ilustrace. 

Vzlety a pády z ilustrátorské profese v podání českých účastníků sympozia, Kristýnou Plíhalovou, Terezií Unzeitigovou a Markem Bergerem. Moderuje Štěpánka Jislová.  

Marek Berger (1987) je vystudovaný animátor a filmař, který se poslední dobou věnuje hlavně kreslení filmových storyboardů a rozvíjení své vlastní komiksové tvorby. Studium animace na FAMU zakončil kresleným filmem Pérák: Stín nad Prahou (2016) a autorsky se podílel na animovaném online seriálu Legendy staré Prahy (2013-2015). Na podzim dokončil autorský komiksový román Octobriana, který vyšel v nakladatelství Labyrint. 

Terezie Unzeitigová studovala ilustraci a grafiku na plzeňské FDU a poté animaci na UMPRUM. Diplomovala filmem No Man's Delta pojednávajícím o krajině delty Dunaje. Autorsky se podílela na klima-dystopické ilustrované sérii Praha 2050, která byla vystavena v galerii Mimochodem. Její výstava Pražský East End získala cenu diváků na festivalu LUSTR 2021. Je spoluzakladatelkou grafického plenéru Listy z Gasthausu.

Kristýna Plíhalová vystudovala DAMU, obor dramaturgie. Načerpané vědomosti uplatňuje při tvorbě komiksů, které se věnuje více než jednu dekádu. Komiksy jí vycházejí pravidelně v různých časopisech. V krátkých komiksových příbězích, které publikuje na sociálních sítích, zaznamenává nejrůznější dobrodružství svých dětí. Ilustrovala řadu knih pro děti a mládež a svými schopnostmi přispívá k tvorbě dětských pořadů České televize. 

Místo konání
Konferenční sál IC Broumovska

Konferenční sál IC Broumovska

Konferenční sál IC Broumovska se nachází na Mírovém náměstí v budově informačního centra. Konferenční prostory jsou pravidelně využívány k pořádání konferencí, koncertů, promítání, besed apod.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)