Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Police nad Metují za Protektorátu Čechy a Morava

Police nad Metují za Protektorátu Čechy a Morava

Adresa: Tyršova 345, 549 54 Police nad Metují
Místo: Výstavní síň Zelený domeček
Začátek:7. 9. 2023
Konec:1. 10. 2023
GPS souřadnice:50°32'7,881"N
16°13'54,521"E

 

V Polici nad Metují bylo době Protektorátu otevřeno Kolárovo divadlo, dostavěl se kostel Církve československé husitské a třeba Ministerstvo vnitra schválilo v červnu 1941 podobu městského znaku tak jak se užívá dodnes.
Výstava chce představit „obyčejný“ život v jednom malém městě za doby Protektorátu. Připomenout právě ony opomíjené skutečnosti „obyčejného“ života v hrůzné době.
Centrem výstavy je sbírka historických fotografií Milana Košťála. Další exponáty zapůjčilo Město Police nad Metují, Muzeum Náchodska, pánové Luboš Čížek a Lukáš Kollert a spolek Apeiron.
V rámci Nové Terasy 2023 pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují.

Místo konání
Výstavní síň Zelený domeček

Výstavní síň Zelený domeček

Výstavní síň Zelený domeček se nachází naproti Muzeu papírových modelů v patře nad kavárnou. Zelený domeček nabízí výtvarné výstavy nejen už etablovaných výtvarníků, ale i tvorbu místních autorů.

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)