V Broumově vznikne sociální podnik, který dá práci lidem se ztíženým přístupem na pracovní trh
V Broumově vznikne produkční digitální tiskárna a zaměstná v první fázi až 4 lidi. Někteří z těchto lidí budou pracovat na částečné úvazky a ve spolupráci s odborem sociálních věcí Městského úřadu bude práce nabídnuta pracovníkům se ztíženým přístupem na pracovní trh.
Za tímto projektem stojí společnost Centrum služeb Broumov s.r.o., která vznikla v roce 2010. Společnost se svou žádostí o podporu projektu sociálního podniku uspěla u Ministerstva práce a sociálních věcí. Centrum služeb již nyní začalo hledat pro tento projekt prvního zaměstnance, který by měl tiskárnu vést. S dalšími pracovními místy se počítá pro obsluhu tiskového stroje a pro dokončovací práce s tiskovinou. Předpokládá se zaměstnat osoby se zdravotním postižením, pečující o osobu blízkou či osoby opouštějící zařízení pro výkon ochranné výchovy. Výběr zaměstnanců bude probíhat ve spolupráci s Úřadem práce v Broumově a bude zahájen v březnu 2012.
S projektem je seznámen i starosta Města Broumov Milan Kotrnec, který řekl: "U tohoto sociálního podniku si cením, že strategické cíle jsou v souladu s Integrovaným plánem rozvoje Broumovska pro roky 2007 až 2013". Na výběru zaměstnanců se budou podílet i starostové z Dobrovolného svazku obcí Broumovsko.
Tiskařské centrum bude umístěno v prostorách bývalého klášterního gymnázia v Broumově. Výstupním produktem centra bude poskytování služeb v oblasti tvorby barevných i černobílých dokumentů a grafických návrhů tiskovin s následnou reprodukcí digitálním tiskem. Vyrábět se zde budou knihy, brožury, letáky, vizitky, nástěnné a stolní kalendáře, samolepky, pohlednice, společenské pozvánky a další tiskoviny.
Společnost Centrum služeb se hlásí k principům sociální firmy. Sociální firma je konkurenceschopný podnikatelský subjekt působící na běžném trhu, jehož účelem je vytvářet pracovní příležitosti pro osoby výrazně znevýhodněné na trhu práce a k tomu jim poskytovat přiměřenou pracovní a psychosociální podporu. Osoby výrazně znevýhodněné na trhu práce jsou zdravotně postižení (dlouhodobě duševně nemocní, tělesně a mentálně postižení, osoby s kombinovaným postižením), sociálně znevýhodnění (bývalí uživatelé návykových látek, osoby po návratu z vězení, bezdomovci) a ti, u kterých se předpokládá, že budou potřebovat dlouhodobou pracovní a psychosociální podporu.
Podobné sociální firmy jsou již po České republice značně rozšířeny. V provozu jsou kavárny, restaurace, grafická studia či zahradnictví, která zaměstnávají osoby s duševním onemocněním, osoby se zkušeností drogové závislosti nebo mladé lidi po odchodu z ochranné výchovy.