Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Pavel Frydrych

Pondělí, 12. července 2021

Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují ukazuje návštěvníků novou tvář. Podoba recepce, tedy místa, kudy návštěvník vstupuje do vlastní expozice, vznikla v architektonické kanceláři Zdeňka Rychtaříka. Ten je již renomovaným architektem a za svou práci získal mnohá ocenění. Za všechny lze jmenovat cenu Contractworld Award v roce 2011 za nové atrium Fakulty stavební ČVUT v Praze nebo cenu v kategorii interiérů na Grand Prix architektů v roce 2009. Jeho rukopis najdete třeba v interiérovém řešení zámku v Pacově nebo hotelu Barley v Praze.

Nový, čistý a jasně definovaný prostor recepce naznačuje koncepci celé expozice. „Pro realizaci nové podoby recepce jsme v maximální míře využili nuceného uzavření muzea kvůli pandemii covid-19,“ říká Radek Jelínek z firmy MerkurToys, která Muzeum stavebnice Merkur provozuje. „Bohužel jsme limitováni na jedné straně návštěvnickou sezónou, takže v tuto chvíli není možné pokračovat v dalších krocích a na druhé straně i finanční zátěží. Ale uvědomujeme si, že je potřeba návštěvníkům nabídnout novou podobu expozice a její koncepci nám připravil právě pan architekt Rychtařík.“

Moderní a čistý styl nastíněný v recepci muzea bude v budoucnu provázet návštěvníka po celé expozici. Koncepce vychází z jasně definovaného a graficky zpracovaného základního dílku stavebnice se zakulacenými rohy a kulatými otvory, čímž odkazuje na téměř stoletou tradici stavebnice Merkur. (Ač firma Inventor, která historicky vyráběla stavebnici Merkur, byla založena v roce 1920, tak samotný legendární Merkur spatřil světlo světa v roce 1925.) Zároveň ale čistotou provedení a doplněním o atraktivní osvětlení prezentuje současné trendy v interiérové architektuře.

„Ač v letošním roce nestihneme přebudovat celou expozici,“ dodává Radek Jelínek, „tak připravujeme jedno velké překvapení pro návštěvníky. Vidět by ho měli zhruba od poloviny srpna a už teď můžu prozradit, že nabídne zcela netradiční pohled na stavby z Merkuru.“

Muzeum stavebnice Merkur je otevřeno denně od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Ilustrační foto archiv Muzea stavebnice Merkur

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)