Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Chtělo by to více příležitostí pro děti

Text a foto Michaela Plchová

Pátek, 11. března 2022

Chtělo by to více příležitostí pro děti

Páteční štafeta zůstává v Broumově. Dnes odpovídala obyvatelka Broumova paní Šárka Kinlová, která se spolu s panem Jiřím Bartošem angažuje ve volnočasových aktivitách pro děti.

Jiří Bartoš:

Zeptal bych se zástupců romské komunity, například paní Šárky Kinlové. Jak vidíte budoucnost soužití minority a majority v Broumově?

Šárka Kinlová: Podle mě dobře funguje například to, co dělá pan Bartoš. Pořádá různé tábory pro děti, soutěže, trénuje fotbal. Myslím, že je potřeba, aby se do těchto aktivit zapojily romské děti. Já panu Bartošovi pomáhám – jezdím s dětmi na tábory, bývám u soutěží a všechny moje tři děti se všech těchto akcí účastní. Pozoruji, že se do takových akcí pro děti zapojují i děti z dalších broumovských rodin, protože pan Bartoš nedělá rozdíly. Smysl tedy vidím v propojování společnosti skrze různé aktivity. Moje děti chodí do školy na Hradebku, mají dobré známky a nemají problémy ani s učiteli, ani s kamarády. Chtělo by tedy více příležitostí, kde by se všechny děti mohly propojit. Dobře by mohly fungovat také nějaké hudební, či taneční soubory.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Hodně mě těší právě už zmíněné aktivity pana Bartoše. Například můj syn byl dřív takový osamocený, do ničeho se nezapojoval a teď začal chodit na fotbal, na cvičení… To mě potěšilo. Začlenily se i obě dcery, které chodí tancovat. Těší mě to, protože nechci, aby se dostaly do špatné party.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Mě se nejvíc líbí hřbitov u dřevěného kostelíku Panny Marie. Tam chodím často a určitě bych tam vzala i návštěvu. A pak také do broumovského kláštera, tam je to krásné. Kdyby to byla návštěva s dětmi, vzala bych je tady dolů do „alejky“ na hřiště.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Dětská. Čtu s nejmenší dcerou Krtečka a Makovou Panenku. Jinak starší děti mají čtenářské deníky, takže spolu čteme knížky do školy. I když starší děti si čtou už spíš samy.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Zeptala bych se pana ředitele z Ulity, jak do jejich aktivit zapojit více romských dětí a vůbec jejich rodin. Často totiž vidím spoustu dětí, jejichž rodiče se jim nevěnují. Myslím, že by bylo dobré, kdyby třeba i Ulita udělala letáky, aby se tyto děti zapojily, a nejen romské.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)