Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Pojďme do toho společně

Michaela Plchová, foto archiv J. Exnerové

Pátek, 21. ledna 2022

Pojďme do toho společně

Od Lucie Bošinové přebírá Páteční štafetu vedoucí kulturního a informační centra v Broumově Jitka Exnerová.

Lucie Bošinová: Velkým předmětem diskuse je poslední dobou kandidatura Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. Chtěla bych se proto zeptat již zmiňované kamarádky Jitky Exnerové, co to pro Tebe, rodačku z Broumova a osobu, která žije kulturou a má možnost ji ovlivňovat osobně znamená? Jak to ovlivňuje Tvoji dosavadní kariéru? Jsi na svou práci pyšná?

Jitka Exnerová: Kandidatura Broumova na EHMK 2028, to jsou velké cíle, za nimiž stojí poměrně malá skupina lidí a obrovské množství práce. Daří se získávat podporu zvenčí, ale mně chybí spojovací článek mezi již zmíněnou podporou zvenčí a podporou obyvatel Broumovska. Důležité je informovat naše obyvatele o plánech a přínosech této kandidatury. Nemusíme vyhrát, ale jestli tento projekt pomůže ke zlepšení palčivých témat, jako jsou prázdné výlohy v centru města, znečištěné chodníky, neochota mladých vrátit se po studiích do rodného města, tak to za námahu rozhodně stojí. A o tom musí občané Broumovska vědět, mít možnost se zapojit. Je-li cílem kandidatury restart společenského a kulturního života, větší starost o naše obyvatele, tak pojďme společně do toho.

A jestli jsem na svoji práci pyšná? Jsem pyšná na svůj pracovní kolektiv, díky kterému chodím do práce ráda. Věřím, že jako týmu se nám daří být nápomocni obyvatelům Broumovska a obohacovat jejich kulturní a společenský život.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Podařilo se nám získat finanční prostředky na elevaci ve zbývající rovné části Konferenčního sálu informačního centra Broumovska. Teď už celý sál má vyvýšené řady a usilujeme i o nákup pohodlnějších sedadel. Chtěli bychom tím poděkovat za přízeň návštěvníkům kina, a není jich málo.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Jestli přijíždějí na Broumovsko poprvé, tak určitě nemohou odjet z našeho regionu, aniž by viděli Adršpašsko-teplické skály, Hvězdu nebo Ostaš. Pokud je to návštěva, která už v regionu byla, provedla bych je mými oblíbenými místy, jakými je procházka Mackovou cestou v Jiráskových skalách se zastavením u Černého jezírka, zámek Skály Bischofstein s cílem na rozhledně Čáp. Kouzelným místem je i Hruškova rokle v Broumovských stěnách. Nejhezčí výlet ale bývá ten, který je spojen i s krásným místem a dobrým občerstvením. U mě je to Maršovské údolí, které vás zavede až ke zrekonstruovanému venkovskému stavení penzionu Dvůr Haniš, kde vám nabídnou dobrou kávu a výborné dortíky.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Není to přímo na nočním stolku, ale je to kniha o výcviku loveckého psa. Snažím se z naší čtyřnohé Bekky vychovat lovecky upotřebitelnou fenu. Druhá kniha je mého syna, je to cvičebnice k úspěšnému zvládnutí přijímaček na střední školu. Knihu považuji za svou, neboť bez mého otevření a asistence by kniha zůstala netknutá. Poslední knihu jsem dostala jako vánoční dárek, psychologický román Rekonstrukce od Viktorie Hanišové.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Zeptala bych se Michala Čepelky, mladého grafika, který se vrátil do svého rodného města, tedy do Broumova a aktivně se zapojil do veřejného dění. Já bych mu chtěla poděkovat za spolupráci při realizaci proměn některých výloh v centru města a ráda bych se ho zeptala, splnil návrat do Broumova Vaše očekávání? Na jaké další pracovní projekty se mohou obyvatelé Broumova těšit například prostřednictvím spolku BrauNOW, jehož jste zakladatelem?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)