Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Skládám poklonu všem, kteří věřili v Broumov

Michaela Mašková, foto archiv A. Rutarové

Pátek, 10. listopadu 2023

Skládám poklonu všem, kteří věřili v Broumov

V Páteční štafetě odpovídá broumovská rodačka Anna Rutarová.

Ptá se Marie Hornychová: Ráda bych se zeptala sousedky Aničky Rutarové, rozené Šafářové, za čím se nejčastěji vrací do rodného Broumova....

Anna Rutarová: Broumov je město mého mládí a táhne mne to tam stále. Čarovná příroda, vzpomínky na dětství a na rodiče, kteří například hráli v Broumově ochotnické divadlo a já trávila čas s nimi na prknech malého, ale krásného broumovského divadla. Můj otec, akademický malíř, Broumovsko miloval a maloval. Mám radost pokaždé, když někde vidím viset na zdi jeho obraz s broumovským motivem. Taky mě těší každá změna ve městě k lepšímu, například jsem stále nadšená z otevření kláštera veřejnosti.

 

Co Vás v poslední době potěšilo? 

Toho je moc: Že se naše devadesátiletá babička uzdravila; moje vnoučata, ta mě potěší vždycky; krásný výlet na Pražský hrad po deseti letech, kdy je tam konečně vyvětráno.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Do přírody kamkoli, u nás je všude krásně! Za kulturou do broumovského kláštera, nebo alespoň do klášterní zahrady – genius loci vás zasáhne.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Život a sochy Olbrama Zoubka, napsala ji Dora Čechova. Pana Zoubka si nesmírně vážím jako člověka a jeho sochy miluju. A taky mám stále po ruce ohmatanou knížku Vejce a já od Betty MacDonaldové – když potřebuju upustit páru, otevřu ji na jakékoli stránce a pak už se jenom chechtám.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptala?

Skládám poklonu všem, kteří věřili v Broumov a dokázali jej úspěšně prezentovat tak, že město postoupilo do úzkého finále soutěže o titul Evropské hlavní město kultury. Chtěla bych se zeptat zástupců Nadačního fondu Broumov, jaké chystají a realizují projekty, a na co se mohu těšit v Broumově roku 2028?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)