Vyrůstat v Broumově je do života super lekce
V Páteční štafetě odpovídá rodilá Broumovačka Andrea Šindelářová, která žije v Pardubicích.
Ladislav Hanzlík: Zeptal bych se Andrey Šindelářové, jakož to rodilé Broumovačky, která s rodinou bydlí v Pardubicích, jaký rozdíl (pozitivní i negativní) vidí mezi životem ve velkém městě a v naší broumovské kotlině.
Andrea Šindelářová: Ládiku, díky za dotaz! Pozitivní na životě ve větším městě je jednoznačně dostupnost, a tím nemyslím už ani tak možnosti nakupování a „mekáče“ na každém rohu, to už mají lidé z Broumovska všechno skoro za polským rohem. Mám na mysli zdravotní péči, kroužky pro děti, kulturní vyžití a rozmanitější pracovní možnosti. A negativa jsou jasná: kopce, lesy, skály a sjezdovky, to v Pardubicích není. Nicméně, vyrůstat v Broumově má TO SVOJE, tam není na výběr a kdo chtěl chodit ven, musel se přizpůsobit. A to je do života super lekce. Já jsem ráda za všechny, kdo v Broumově zůstali a tvoří mikrosvět v nejkrásnějším koutě republiky.
Co Vás v poslední době potěšilo?
Podzimní trh v broumovském klášteře, otevření Automatických mlýnů v Pardubicích a v životě všechno, co každý den zažívám a prožívám.
Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?
Na Koupálo Janovičky, do broumovských skal, do kláštera, do okolních vesnic a do hospody.
Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?
Čtu knihu Obsahuji davy od slavného popularizátora vědy Eda Yonga. Je to fascinující čtení o mikrobech v nás i kolem nás a jejich vlivu na náš život.
Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?
Štafetu posílám dál směrem do Kanady pro rodilou Broumovačku Kláru Hovjacky. Klárko, protože vím, že se chystáš po 15 letech života ve Vancouveru vrátit do Česka, řekneš nám, proč se nechceš vrátit přímo do Broumova, přestože ho máš tolik ráda?