Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Vždycky se nejvíc těším na spokojené tváře dětí

Michaela Mašková, foto archiv G. Weinlicha

Pátek, 11. srpna 2023

Vždycky se nejvíc těším na spokojené tváře dětí

V Páteční štafetě odpovídá Gerd Weinlich z broumovské Ulity.

Jiří Ringel: Rád bych se zeptal Gerda Weinlicha z broumovské Ulity, čím se jim letos daří zpestřovat prázdniny našim školákům.

Gerd Weinlich: Stejně tak jako v minulých letech, tak i letos Ulita nabízí pestrou nabídku různě zaměřených táborů. Každý týden běží příměstské tábory, které mají na starost zaměstnankyně Ulity Broumov. V nabídce najdete pětidenní tábory jako Týden plný sportu, Hurá prázdniny, Objevování tajemství Indie, Pohádková vesnička pro předškoláky, Pozor výtvarno, Broumovské toulky a Cesta kolem světa pokračuje. Každý příměstský tábor nabízí atraktivní program.

Dále Ulita již 7 let nabízí ve spolupráci různě zaměřené pobytové tábory, které mám s externími vedoucími na starost. První je u moře v Chorvatsku s bohatou nabídkou nejen vodních aktivit, druhý tábor je lezecký s názvem S lanem vše překonáš pro děti, které baví lanové a lezecké dovednosti. V tuto chvíli právě probíhá zážitkový tábor Šlápota „Survivor“, odkud všechny zdravíme a kde si děti užívají táborové i netradiční hry, diskotéku, pouť či harc v přírodě. Poté proběhne ještě Střelecký tábor Pif-paf zaměřený na střelecké dovednosti a souboje, a nakonec tábor Expedice – letos na téma Avatar.

Veškeré tábory vedou zkušení pracovníci Ulity, či kvalifikovaní vedoucí s mnohaletou táborovou praxí. Více o jednotlivých táborech se lze dozvědět na webu Ulity Broumov. Každopádně nejlepší zpětnou vazbou pro nás vedoucí je podle mě to, že děti jedou s chutí následující rok.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Je toho více. Když jsme u těch táborů tak nejvíce asi to, jak si děti s radostí užívají připravený táborový program. Zároveň uvědomění si, jak z některých již větších dětí, tzv. „odrostlíků“, se do budoucna stávají super lidi na roli instruktora. S naším náchodským oddílem Duha Bartoňka pořádáme tradičně vzdělávací a zážitkový tábor Dulš 1 „Dobití baterek“ (Duhová letní škola) pro mládež, instruktory a začínající vedoucí, který je zaměřen na tři oblasti: hrací, vzdělávací a zážitková. A já osobně mám radost, že se tohoto tábora účastní čím dál více i „mládežníci“ ve věku 15 až 18 let z DDM Ulity. A že následně program, dovednosti a veškeré získané zkušenosti z Dulšky postupně aplikují na táborech a akcích Ulity, kde pomáhají.

Celkově se vždy těším na tábory, Vodák rodin a další programy, na super jednotlivé táborové týmy vedoucích a na akční a spokojené tváře dětí, které na tábory jezdí. A co mě nejvíc těší, že práce, kterou dělám, je pro mě stále koníčkem a že mám kolem sebe fajn lidi s pohodovým přístupem, co se nebojí s námi i dětmi dovádět.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Rozhodně si projít Broumovské stěny. Jít od Hvězdy přes všechny skalní rozhledny až po Korunu a užít si nádherné výhledy na broumovský výběžek. Dále si projít krásnou Kovářovu rokli či jiné údolí, kde třeba návštěva najde sruby na skalách, nebo skálu s vytesanými jmény zdejších osadníků, trempů. Výhoda Broumovských stěn je, že v nich není tolik turistů jako například v nedalekém Ádru. 

Mimo Broumovské stěny bych je poslal na skalní hrádek Bišík s nádherným jezírkem. Mimo turistickou sezónu bych dal tip i na podle mě nejnádhernější písák v Ádru. A jestli by měli za koníček lezení, poslal bych je naproti na Křížový vrch.

Co se týče Broumova, doporučil bych návštěvu lezecké stěny Ulity ve skateparku, či klub Rok. Rozhodně stojí za to projít si krásnou, historickou část Broumova, kde žila na malém náměstí moje babička Weinlichová, kde vyrůstal můj táta, co vystudoval broumovské gymnázium, či kde žila teta a strejda Kendíkovi. A rozhodně je třeba navštívit krásný historický dřevěný kostel na místním hřbitově.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Přiznám se, že nejčastěji na stolku mám noviny Sport, nebo různé magazíny a knížky zaměřené na rozhovory jak se sportovci, tak zajímavými lidmi z různých oborů. V dětství jsem měl nejčastěji indiánské knížky Karla Maye či knihu Tekumseh o skutečném indiánském náčelníkovi.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Rád bych se zeptal rodičů Jany a Lukáše Hartwichových z Božanova, kteří mají syna Maxe a prostor kolem jejich bydliště považují za nejkrásnější oblast. Co byste mě i dalším doporučili navštívit? A proč je podle vás fajn bydlet v Božanově?

A ještě – proč si myslí, že jejich syn Max jezdil s Ulitou a našim náchodským oddílem již po mnoho let již jako dítě a teď i jako vedoucí na akce a tábory a co mu tyto aktivity s námi podle nich přinášejí?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)