Pomníky času – Broumovsko objektivem polského fotografa Macieje Lulko

Může se architektura stát památníkem národu? Můžeme v jejích opuštěných zdích nalézt ducha času a historii obyvatel regionu, v němž vznikla? Zveme Vás na ojedinělou výstavu fotografií známého fotografa architektury z Vratislavi Macieje Lulka, připravenou v rámci Týdne otevřených kostelů Broumovska. Vernisáž výstavy se koná 12 července v 18 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Broumově.
Výstava se skládá ze 30 fotografií, které dokumentují jeden z nejzajímavějších architektonických počinů v českých zemích z přelomu sedmnáctého a osmnáctého století, za který je možné označit vybudování skupiny barokních kostelů projektovaných architekty Kryštofem a Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem. Tyto fotografie jsou ale také svědectvím o společensko-historických změnách, které se dotkly českého národa na počátku dvacátého století.
Výstava fotografií Pomníky času – Broumovsko objektivem polského fotografa Macieje Lulko není jen novým a zajímavým pohledem umělce na sakrální architekturu baroka, ale především pokus odpovědět na otázky o roli architektury v povědomí obyvatel kraje a o symbolickém významu architektury pro povědomí a dějiny českého národa.
Maciej Lulko je absolvent Vratislavské univerzity, fotograf a také milovník architektury. Od roku 2013 se věnuje profesionalnímu fotografování architektury. Je to laureát mnoha fotografických soutěží, mimo jiné prestižní mezinárodní soutěže Neutral Density Photography Awards. Spolupracuje taky s polskými projektovými kancelářemi. Jeho práce byly publikovány v hlavních odborných architektonických časopisech, na čele s prestižním "ARCH" nebo "Architektuea Murator" a také na mnoha polských a zahraničních internetových portálech týkajících se architektury.