Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Namaluj obrázek a vystavuj ve Francii

Pavla Jenková

Úterý, 26. dubna 2022

Namaluj obrázek a vystavuj ve Francii

Do 30. dubna se mohou děti z Broumovska zapojit do výtvarné výzvy na téma Mír.

Umění bylo odjakživa angažované a umělci a umělkyně skrze něho vyjadřovali své politické a životní postoje a názory. Pojďme dát dětem, aby se zapojily do evropské výzvy a svým uměním sdílely své představy a přání spojené s mírem v Evropě a na celém světě.

Broumov jako kandidátské město na titul Evropského hlavního města kultury pro rok 2028 se spojil s francouzským kandidátským městem Bourges 2028, které k oslavám Evropského dne (9. 5. 2022) vyhlásilo dětskou výtvarnou výzvu.

Pojďme vytvořit obrazy či obrázky s tématikou míru, které ozdobí tamní francouzskou radnici, ale i broumovský park Alejka při příležitosti akce My jsme Broumov 2028, která se bude konat ve čtvrtek 2.6. 2022 od 14.00.

Zapojte děti od 6 do 11 let z vašich škol, tříd, kroužků a volnočasových aktivit do výtvarné výzvy, a propojte je tak s jejich vrstevníky z Francie. Budeme rádi, když se do výzvy zapojí i ukrajinské děti, kteří na Broumovsku žijí.

Díla jednotlivců nebo skupin na téma MÍR, na kterých bude uvedeno jméno a věk malého umělce a budou ve velikosti A4 nebo A3, můžete průběžně nosit do Informačního centra na náměstí, nejpozději do 30. 4. 2022.

 

Pro více informací kontaktujte Pavlu Jenkovou, pavla.jenkova@aprb.cz, + 420 724 039 531.

Těšíme se na všechna díla! Děkujeme!

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)