Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Skryté krajiny v našich duších

Pavel Frydrych, foto archiv výstavy

Sobota, 15. července 2023

Skryté krajiny v našich duších

Od 6. července je možné zhlédnout v polickém Zeleném domečku výstavu fotografií Liberecké školy foto•grafické, která odráží hledání odpovědí uvnitř našich duší.

Po delší době se v Zeleném domečku v Polici nad Metují koná skupinová výstava. Tentokrát představují své umění studenti Liberecké školy foto•grafické a k vidění je celkem tucet fotografií, které spojuje téma: vnitřní krajina. Tedy to, co máme každý kdesi uvnitř sebe, ale jen někdo to dokáže ukázat světu… Zakladatel školy a pedagog Šimon Pikous k výstavě napsal: „Většina vystavených děl vznikla v rozmezí posledních tří let. V tomto období se vyskytl nový, nezvaný fenomén. Říkejme mu nejistota. Ať již zahrnuje covid-19, válku či ekonomickou situaci, propsala se do našich životů. Omezili jsme cestování, styky s okolím a častěji se zabýváme sami sebou, svými postoji k světu okolo nás. Častěji řešíme osobní pocity i nálady. Hledáme ve skrytu našich duší odpovědi na naše otázky. A to vše se odráží na vystavených fotografiích.“

Jakási „chvějivá nejistota“ je druhým společným jmenovatelem vystavovaných děl.

Ovšem o tom, jak se podařilo zaznamenat tuctu fotografů skrytou nebo vnitřní krajinu rozhodne každý z návštěvníků. Každopádně výstava Skryté krajiny stojí za návštěvu. Třeba jen proto, aby si divák uvědomil, že existuje více pohledů na svět, ač se mohou dívat a popisovat to samé.

Výstava potrvá do 6. srpna, otevřeno je denně 9:00-17:00. Vstupné je dobrovolné. Výstavu pořádá v rámci projektu Nová Terasa 2023 spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují. Novou Terasu dále podporují: Glor, ELPOL Police a Květinářství U Petry.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)