Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Sympozium ilustrace již po šesté v Broumově

Kateřina Ostradecká, ilustrace Barbora Kmecová

Neděle, 24. března 2024

Sympozium ilustrace již po šesté v Broumově

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov bude letos na jaře opět hostit akci Sympozium ilustrace, tentokrát v mezinárodním složení. Tři čeští ilustrátoři a tři zahraniční hosté z různých koutů Evropy se představí na šestém ročníku Sympozia ilustrace. Sympozium proběhne v termínu 6.–21. 4. 2024. 

Již pošesté se Galerie Dům v zahradě broumovského kláštera promění ve sdílený umělecký ateliér a na dva týdny se stane útočištěm šestice ilustrátorů. O jaké akci je řeč? Přece o Sympoziu ilustrace, které už je v Broumově jako doma.

Letošní sympozium proběhne od 6. do 21. dubna 2024. Ilustrátoři tak dostanou prostor nejen k dvoutýdenní koncentrované práci na vlastních autorských projektech, ale také k výměně profesního know-how, setkání s ostatními ilustrátory z oboru a vzájemnému obohacení. Účastníci se také seznámí s místní historií, kulturou i krajinou. Veškeré dojmy pak otisknou do realizace děl, která budou k vidění v rámci veřejného prostoru města Broumova od soboty 20. dubna, kdy proběhne vernisáž výstavy s komentovanou prohlídkou.

Mezi účastníky letošního sympozia patří: Marek Berger, animátor a filmař, který se věnuje zejména tvorbě komiksů a filmových storyboardů a v loňském roce mu vyšel epický komiksový román Octobriana, Terezie Unzeitigová, ilustrátorka s přesahem do společensky angažovaných témat, lektorka animace a ilustrace, které ve volné tvorbě pod rukama vznikají fascinující akvarelové malby zachycující městská zákoutí, Kristýna Plíhalová, ilustrátorka a komiksová kreslířka, která se zaměřuje na tvorbu do dětských publikací, podílí se na řadě seriálů v České televizi a vlastní rodinné vtipné mikrosituace zachycuje do komiksů, které jí vyšly v roce 2023 v knižní podobě.

Zahraničními hosty jsou: Pamela Samel, ilustrátorka z Tallinu (Estonsko), která se věnuje ilustracím do dětských knih a její ilustrovaná kniha „Tubes“ byla vybrána na výstavu na prestižním Bologna Children bookfair 2023, Sonja Stangl, art directorka a ilustrátorka z Vídně (Rakousko), která pracuje na poli reklamy a animace, vítězka World Illustration Awards 2019 na poli reklamy, Remi Juliebø, multidisciplinární ilustrátor a grafický designér z Osla (Norsko), který tvoří především v oblasti kultury a specializuje se na cover arty.

Pro veřejnost bude jako vždy připraven bohatý doprovodný program – promítání nejnovějších animovaných filmů, besedy, rozhovory, dílny pro děti. „Letošní víkend doprovodných programů se bude konat od 12. do 14. dubna. Veřejnost se opět může těšit na bohatý doprovodný program. Kromě již tradičních rozhovorů s ilustrátory proběhne také živá beseda s účastníky, promítání animovaných filmů a dva workshopy pro veřejnost. První s komiksovou autorkou Kristýnou Plíhalovou a druhý s ilustrátorkou a tiskařkou Evou Horskou,“ uvádí za organizační tým sympozia Žaneta Vávrová a dodává: „Já sama se z doprovodného programu nejvíce těším na film Tonda, Slávka a kouzelné světlo od skvělého ilustrátora Filipa Pošivače a nové Mlsné medvědí příběhy: Na pól!“

Sympozium pořádá neziskový spolek LUSTR festival ilustrace a Czech Illustrators ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov. Více informací najdete na www.sympoziumilustrace.cz. O hlavní vizuální motiv se tentokrát postarala účastnice loňského ročníku Barbora Kmecová alias Bessa.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)