Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Ježíšův učeň
banner

Ježíšův učeň

Martin Lanži, foto MP

Neděle, 25. prosince 2022

Ježíšův učeň

Sváteční slovo děkana Martina Lanžiho.

Až o Vánocích narozené Dítě jednou dospěje, nabídne spolupráci lidem, na které by nikdo ve výběrovém řízení neukázal. Apoštolové však přesto byli u samého začátku mise, díky níž (a taky broumovskému klášteru) umíme třeba číst a psát. Analfabetické seskupení dvanácti apoštolů se totiž navzdory svým, často nesourodým, povahám nechalo vést. V Ježíšově době být někoho učedníkem neznamenalo se jenom naučit způsobu jeho myšlení či správně pochopit řemeslné postupy, ale taky nést si jméno svého mistra jako výrobní značku. Dva tisíce let křesťanství, žel, vypovídá i o mnoha kotrmelcích, často velice vzdálených od příběhů a podobenství, již se převážně odehrály a zazněly na severu Judeje v oblasti Galilejského jezera. Stejně jako v září začíná nový školní rok, můžeme každoročně od Vánoc pozorovat příběh Učitele, kterého „zajímá více to, co si necháváme než to, co mu dáváme“, jak správně během 5. století podotkl jeden z jeho mnoha milionů dalších následovníků, sv. Ambrož.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)