Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumovsko
  • Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. září
banner

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. září

René Herzán

Čtvrtek, 26. září 2019

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. září

Svatováclavské slavnosti a pouť, divadelní představení v klášteře a na Bischofsteinu, triatlon, sice pivní, ale o to náročnější, Garden party, vernisáž, terénní vycházka a fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 27. do 29. září konají na Broumovsku.

Čtvrtek a pátek bude v Pellyho domech v Polici nad Metují probíhat Podzimní výstava. Ta je doplněna doprovodným programem.

Historie a současnost krkonošských cest a turismu je téma besedy, která začne dnes v 17 hodin v Městské knihovně v Broumově. Přednášet bude redaktorka Jana Tesařová.

Ve čtvrtek v 19 hodin se v Kreslírně broumovského kláštera uskuteční česká premiéra dramatického mystéria Vyzařování otcovství, které bylo napsáno v 60. letech Karolem Wojtylou – pozdějším papežem Janem Pavlem II. Inscenaci připravil soubor Nová Krása Klášter Broumov. Čtvrteční premiéru bude hned následující den, v pátek 27. září, následovat první repríza – od 19 hodin, opět v Kreslírně.

Mší a jarmarkem na náměstí budou v sobotu v 8:30 hodin zahájeny v Broumově Svatováclavské slavnosti. V 9:30 hodin vyrazí od kostela sv. Václava slavnostní průvod a následovat budou hudební vystoupení skupin Fešáci, Spolektiv a Neřeš. Program zakončí pohádka pro děti v Městském divadle.

V sobotu v 9 hodin odstartuje z Masarykova náměstí v Polici nad Metují Podzimní jízda KHV Metuje. Jedná se o rozloučení se sezónou.

V Hostinci U Lidmanů v Machovské Lhotě začne v sobotu v 9 hodin Svatováclavská pouť s pestrým programem.

V sobotu ve 13 hodin odstartuje z fotbalového hřiště v Hlavňově u Police nad Metují Pivní triatlon. Prezence závodníků, na které čeká jízda na kole, běh a pití piva a vína, začne o hodinu dřív. Účastníci závodu i příchozí si mohou také zasoutěžit v hodu pivním sudem.

V sobotu ve 14 hodin se na náměstí v Polici nad Metují sejdou účastníci Garden párty, která se koná už po dvacáté sedmé. Všichni se pak přesunou na Chatu Hvězda v Broumovských stěnách.

Další ročník celorepublikové akce s názvem Noc sokoloven se opět uskuteční v Polici nad Metují. Pro návštěvníky jsou připraveny hry v tělocvičně i okolo, vystoupení gymnastiky a parkouru, opékání buřtů, zpívání u táboráku a přespání v tělocvičně. Začne se v sobotu v 15 hodin.

V Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují začne v sobotu v 15 hodin vernisáž výstavy Milana Weinera Minibox. Ta zde potrvá až do listopadu.

O Frankovce a anděl, čert a Kača, tak se jmenují humorné pohádky pro dospělé, které začnou v sobotu v 17 hodin na Bischofsteinu. Konat se bude i prodej knihy V. Klepáčka.

Terénní exkurze do okolí Meziměstí s pozorováním vodních, lesních i polních ptáků s výkladem o jejich životě se koná v neděli od 8 hodin. Sraz je u městského úřadu. Průvodce bude Petr Kafka, dlouholetý člen České společnosti ornitologické.

A zase fotbal, a zdá se, že bude peprný. Broumov i Police na svých hřištích od 16:30 hodin přivítají týmy, kteří jsou první v tabulce. Do Police přijedou Libčany a do Broumova Roudnice.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)