Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Akce
  • Terénní exkurze S geologem za božanovským pískovcem

Terénní exkurze S geologem za božanovským pískovcem

Adresa: Božanov
Začátek:25. 5. 2024, 08:30
GPS souřadnice:50°31'3,173"N
16°20'28,012"E

Sobota 25. května 2024

 

Délka trasy vycházky: 11​ km 
Odhadovaná doba: cca 6 hodin
Orientační převýšení trasy: 331 m

Náročnost trasy: střední


Prohlédněte si trasu na mapě

 
REZERVUJTE SI ÚČAST na:
nebo tel. 731 190 228
 
Účastnický poplatek: 
dospělí 100,- Kč, děti 50,- Kč
 
Maximální počet účastníků: 15 (omezení z důvodů bezpečnosti prohlídky prostoru činného lomu)

Pro velký zájem se opakovaně vydáme na netradiční komentovaný mezinárodní geovýlet S geologem za božanovským pískovcem. Hlavním cílem tohoto geovýletu bude prohlídka činného božanovského lomu, ve kterém se již déle než 100 let těží jeden z nejkvalitnějších pískovců v Čechách. Lomem nás s fundovaným výkladem provede a seznámí s technologií těžby i zpracování místního pískovce přímo vedoucí provozu pan Josef Cibulka. Během geovýletu si prohlédneme a osaháme i další geologické zajímavosti nejjižnějšího cípu Broumovské kotliny a těsně sousedícího polského městečka Radków. Odlehlým úbočím Broumovských stěn sestoupíme k radkowské přehradě Zalew, prohlédneme si zánovní venkovní geologickou expozici Geopark Radków, vystoupíme na vyhlídkovou plošinu Guzowata a z Božanovského vrchu se pokocháme výhledy na unikátní geomorfologii krajiny Broumovska. A věřím, že i tentokrát najdeme místní krvavě červené polodrahokamy – karneoly. A užijeme si krásný jarní den.

Místo konání
Božanov

Božanov

Obec Božanov se rozkládá podél Božanovského potoka pod Broumovskými stěnami na hranici s Polskou republikou. Dominantou obce a okolní krajiny je vrch Koruna (769 m n. m.) v Broumovských stěnách, který poskytuje

Detail místa
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)