Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
banner

Kultura

Za poklady Broumovska: Písně trpělivé a Mnichova řehole

Za poklady Broumovska: Písně trpělivé a Mnichova řehole

Festival Za poklady Broumovska podporuje vznik nového repertoáru inspirovaného bohatou historií regionu, místní architekturou a krásami Broumovska obecně. Do svého programu tak zařadil další premiéry rezidenčního skladatele Jana Kučery – Písně trpělivé a píseň Mnichova řehole. Novinky zazní v provedení basbarytonisty Daniela Klánského a klavíristy Lukáše Klánského v sobotu 12. srpna od 18 hodin v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude v závěru festivalu předán na pomoc kostelům broumovské skupiny. 

Přečíst si článek
Skladatelská činnost je vrcholně asociální

Skladatelská činnost je vrcholně asociální

Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera je všestranným umělcem širokého záběru. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní, operní i taneční. Jako dirigent spolupracuje s předními českými orchestry. Je autorem oper Rudá Marie a Don Buoso a baletů Tři mušketýři a Zkrocení zlé ženy. Jeho skladby provedla Česká filharmonie, Národní divadlo v Praze, Lotyšské Národní divadlo Riga, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a řada dalších divadel a orchestrů. V letech 2015–2021 byl angažován jako šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru. V letošním roce ho přizval ke spolupráci festival Za poklady Broumovska a on se tak stal dalším rezidentním skladatelem.

Přečíst si článek
Podmanivý tón lesních rohů rozezní kostel v Polici nad Metují

Podmanivý tón lesních rohů rozezní kostel v Polici nad Metují

V sobotu 5. srpna vystoupí v Polici nad Metují, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, za klavírního doprovodu Jany Goliášové lektoři Letních hornových kurzů: německý hornista Christian Lampert, Ital Luca Benucci a domácí sólohornisté – Zuzana Rzounková a Jan Vobořil. Vstupné na koncert je dobrovolné a podpoří kostely broumovské skupiny.

Přečíst si článek
Letní prohlídky v klášterech na Broumovsku

Letní prohlídky v klášterech na Broumovsku

Oba benediktinské kláštery v regionu připravily na letní sezónu speciální prohlídky, které jsou zajímavé nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele. Klášter Broumov nabízí dvě zkrácené prohlídky, mimořádné prohlídky Od sklepa po půdu a oblíbené Noční prohlídky. Klášter v Polici nad Metují otevřel noční prohlídky a novou muzejní expozici.

Přečíst si článek
Nedokonalost dává dílům vnitřní sílu

Nedokonalost dává dílům vnitřní sílu

Sochař Martin Skalický vystavuje do 9. září v Dětské galerii Lapidárium v klášteře Broumov. Jeho výstava Fixy, pastelky, voskovky a rezavý hřebík s sebou vyzývá návštěvníky, aby se nebáli a část vystavených děl pomocí barev či hřebíků dotvořili. Jak sám říká, pracuje na principu organizované náhody a tento způsob práce posouvá aktuální výstava zase o krok dál.

Přečíst si článek
Dvojice polských hudebníků vystoupí v kostele Panny Marie Pomocné

Dvojice polských hudebníků vystoupí v kostele Panny Marie Pomocné

Spojení klarinetu a kytary v podání polských interpretů Jakuba Bokuna a Jakuba Kosciuszko bude na programu festivalu Za poklady Broumovska tuto sobotu, 22. července 2023 od 18 hodin v kostele Panny Marie Pomocné „Na Kamenci“ v Teplicích nad Metují. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžkem festival podpoří kostely broumovské skupiny. 

Přečíst si článek
Festival Za poklady Broumovska odstartuje gospelový sbor

Festival Za poklady Broumovska odstartuje gospelový sbor

Vystoupení gospelového sboru The Jeremy Winston Chorale zahájí v sobotu 1. 7. v božanovském kostele sv. Máří Magdalény letní festival klasické i soudobé hudby Za poklady Broumovska. Sobotní koncert je již zcela vyprodán, na posluchače však čeká ještě dalších 12 koncertů, které se - až na výjimky - odehrávají v kostelech broumovské skupiny. Úlohu rezidenčního skladatele přijal pro letošek skladatel, klavírista a dirigent Jan Kučera. Vstupné na většinu koncertů je dobrovolné, výtěžek putuje na opravy kostelů. Více informací na www.zapoklady.cz

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)