Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
banner

Hyde Park

Jedí málo, přesto tloustnou!

Jedí málo, přesto tloustnou!

Letos otevřená nutriční poradna náchodské nemocnice je vyhledávaná zejména lidmi, kteří touží po štíhlejším těle. Všichni mají jedno společné: nevědí si rady s tím, jak správně jíst. Nutriční terapeutka Mgr. Michaela Cvejnová se věnuje každému individuálně a říká, že ve většině případů jedí lidé moc, nebo naopak málo. Zvládá ale ještě také radit hospitalizovaným pacientům se speciálními dietami.

Přečíst si článek
Nová expozice Muzea stavebnice Merkur

Nová expozice Muzea stavebnice Merkur

Víkend 14. a 15. srpna bude v Polici nad Metují ve znamení tradiční Polické pouti. A Muzeum stavebnice Merkur nabízí návštěvníkům pouti (a samozřejmě nejen jim) možnost prohlídky zcela nové části expozice, na které se pracovalo celé jaro.

Přečíst si článek
Periferie něhy

Periferie něhy

Erotika? Součást života, jíž se dotýkáme jemně, náruživě, soutěživě i hravě. Celoživotně, občas, pravidelně, čtvrtečně, nárazově jedinečně. Umělecký pohled v 30 povídkách a 12 básnických obrazech nabízí v září vycházející kniha Periferie něhy.

Přečíst si článek
Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují není pro letošní sezónu jen expozicí legendární kovové stavebnice. Zatímco Merkur doprovázel několik generací dětí a dospívající mládeže, vznikaly ve stejné době další a další druhy hraček, které – podobně jako Merkur – pěstují jemnou motoriku a prostorovou představivost. A kromě toho kladou důraz i na edukační linii hraček a dětského hraní.

Přečíst si článek
Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují ukazuje návštěvníků novou tvář. Podoba recepce, tedy místa, kudy návštěvník vstupuje do vlastní expozice, vznikla v architektonické kanceláři Zdeňka Rychtaříka. Ten je již renomovaným architektem a za svou práci získal mnohá ocenění. Za všechny lze jmenovat cenu Contractworld Award v roce 2011 za nové atrium Fakulty stavební ČVUT v Praze nebo cenu v kategorii interiérů na Grand Prix architektů v roce 2009. Jeho rukopis najdete třeba v interiérovém řešení zámku v Pacově nebo hotelu Barley v Praze.

Přečíst si článek
Letní akce na Koupálu Janovičky

Letní akce na Koupálu Janovičky

Díky realizaci projektu  „Sportujeme a bavíme se společně v česko-polském pohraničí“ je v areálu na Koupálu na Janovičkách vybudovaná nová multifukční budova a moderní zastřešené pódium a také víceúčelové hřiště. Díky rozvolnění připravuje nyní spolek BCB Broumov z. s. akce pro širokou veřejnost, které se budou konat již v letních měsících.

Přečíst si článek
Geopark Broumovsko z ptačí perspektivy

Geopark Broumovsko z ptačí perspektivy

Velmi vděčnými turistickými cíli vždycky byla, jsou a budou místa dalekých výhledů. Zajisté ne náhodou i nejstarší značená turistická trasa na Broumovsku z Hvězdy na Hejšovinu je vedena po hřebenu Broumovských stěn s četnými vyhlídkami na broumovskou i polickou stranu. Lidé prostě mají rádi místa, na kterých při pohledech na malebnou anebo dramatickou krajinu zažívají pocity volnosti, svobody i obdivu a pokory k tomu, co nám příroda vytvořila. A nejlépe jsou-li to pohledy pěkně z výšky.

Přečíst si článek
Vedení Veby ocenilo zásah hasičů

Vedení Veby ocenilo zásah hasičů

Vedení společnosti VEBA, textilní závody a. s., ve svém prohlášení poděkovalo jednotkám hasičských záchranných sborů Broumov, Náchod, Hradec Králové a Trutnov a jednotkám sborů dobrovolných hasičů VEBA, Broumov, Meziměstí, Police nad Metují, Jetřichov, Martínkovice a Křinice, jakož i všem zaměstnancům společnosti.

Přečíst si článek
Autoslalom

Autoslalom

Podle nejnovější a super tajné informace, která unikla z online zasedání vedení Mezinárodního olympijského výboru, je zřejmé, že do rodiny olympijských sportů bude v nejbližší době přijata nová disciplína. A navíc disciplína, která má perspektivu přinášet České republice úspěchy. Může nastat situace podobná Hrám v korejském Soulu, kdy se po 64 letech vrátil na olympiádu tenis a přinesl tehdejšímu Československu hned medailové ovoce.

Přečíst si článek
Lotři ochutnali pramen Metuje

Lotři ochutnali pramen Metuje

Společnou oddílovou výpravou zahájili hronovští Lotři další po-karanténní období v historii svého oddílu. Znovu jsme se poznávali a učili, jak se žije v tak velké rodině, jako je právě oddíl.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)