Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé

Lidé

Příběhy návratu: Mám zde pocit domova

Příběhy návratu: Mám zde pocit domova

Vylidňování regionu je tématem, které nedávno dokázalo rozvířit Broumovsko. Přestože mnoho mladých se po vysoké škole do regionu nevrací, jsou i tací, kteří se sem žít vracejí a zakládají zde rodiny. Proč nezůstali ve velkoměstě, či v zahraničí? Jaká je jejich zkušenost? A co je přitáhlo zpět?  Zpěvačka Alena Přibylová studovala Technickou Univerzitu v Liberci a přes krátkou zastávku v Broumově dnes žije na statku v Otovicích, kde s manželem zakládají levandulovou farmu.

Přečíst si článek
Příběhy návratu: Celou dobu to tu leželo

Příběhy návratu: Celou dobu to tu leželo

Vylidňování regionu je tématem, které nedávno dokázalo rozvířit Broumovsko. Přestože mnoho mladých se po vysoké škole do regionu nevrací, jsou i tací, kteří se sem žít vracejí a zakládají zde rodiny. Proč nezůstali ve velkoměstě, či v zahraničí? Jaká je jejich zkušenost? A co je přitáhlo zpět? O cestě, která ji po více než deseti letech přivedla z Nového Zélandu zpět na Broumovsko, vypráví Lenka Hlaváčková z Hejtmánkovic.

Přečíst si článek
Příběhy návratu: Digitálním nomádem na Broumovsku

Příběhy návratu: Digitálním nomádem na Broumovsku

Vylidňování regionu je tématem, které nedávno dokázalo rozvířit Broumovsko. Přestože mnoho mladých se po vysoké škole do regionu nevrací, jsou i tací, kteří se sem žít vracejí a zakládají zde rodiny. Proč nezůstali ve velkoměstě, či v zahraničí? Jaká je jejich zkušenost? A co je přitáhlo zpět? Přinášíme seriál rozhovorů Příběhy návratu. Grafik Michal Čepelka žil mimo Broumovsko 13 let, než se natrvalo vrátil do rodného Broumova.

Přečíst si článek
Příběhy návratu: Život ve velkoměstě začal být náročný

Příběhy návratu: Život ve velkoměstě začal být náročný

Vylidňování regionu je tématem, které nedávno dokázalo rozvířit Broumovsko. Přestože mnoho mladých se po vysoké škole do regionu nevrací, jsou i tací, kteří se sem žít vracejí a zakládají zde rodiny. Proč nezůstali ve velkoměstě, či v zahraničí? Jaká je jejich zkušenost? A co je přitáhlo zpět? Přinášíme seriál rozhovorů Příběhy návratu. O tom, proč se rozhodla vrátit na Broumovsko, kde se narodila, vypráví Pavla Jenková.

Přečíst si článek
Paní Hannelore vzpomíná

Paní Hannelore vzpomíná

Na letošní druhý ročník obnovené Svatojiřské pouti zavítali krajané z Německa. Byla mezi nimi také paní Hannelore Erber, rodačka ze Šonova. S velkým citem i humorem zavzpomínala na dřívější slávu a význam pouti uchovaný v kolektivní paměti, stejně jako na utváření krajanské komunity v bavorském Forchheimu.

Přečíst si článek
Příběhy návratu: Cítili jsme, že v Brně kořeny nezapustíme

Příběhy návratu: Cítili jsme, že v Brně kořeny nezapustíme

Vylidňování regionu je tématem, které nedávno dokázalo rozvířit Broumovsko. Přestože mnoho mladých se po vysoké škole do regionu nevrací, jsou i tací, kteří se sem žít vracejí a zakládají zde rodiny. Proč nezůstali ve velkoměstě, či v zahraničí? Jaká je jejich zkušenost? A co je přitáhlo zpět? Přinášíme seriál rozhovorů Příběhy návratu. Jako první o svých důvodech pro návrat hovoří Hana Colby, původem z Vižňova.

Přečíst si článek
Nejlepší je jít vlastním příkladem

Nejlepší je jít vlastním příkladem

Od textilní výroby ve 30. letech přes výrobu shrnovacích dveří a bytových doplňků v letech 90. k výrobci dílů pro automobilový průmysl. Společnost HAUK s. r. o. s obratem přesahujícím dvě miliardy korun a více než šesti sty zaměstnanci patří k největším firmám v regionu. O překonávání krizí v nejisté době, obrovské zodpovědnosti a chuti zlepšovat podobu regionu jsme hovořili s jejím spolumajitelem a jednatelem Petrem Haukem.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)