• Sport

Sport

Stanislav Jirásek z broumovského GC Grosshof vyhrál finálový turnaj světové série hendikepovaných golfistů v Portugalsku

Finálový turnaj světové série hendikepovaných golfistů se tradičně odehrál v portugalském Algarve na hřišti Pestana Vila Sol ve dnech 24. a 25. listopadu. O vítězství v jednotlivých kategoriích bojovala téměř kompletní světová špička složená z hráčů a hráček 22 zemí. Kvalitu turnaje potvrzovaly plusové hrací HCP těch nejlepších. Ve skupině Stableford vyhrál člen broumovského Golf Clubu Grosshof Stanislav Jirásek.

Přečíst si článek
Broumovský golfista Matěj Špreňar má našlápnuto do české reprezentace. V jeho kariéře by mu pomohli sponzoři

Třináctiletý žák Základní školy Hradební v Broumově Matěj Špreňar letos fantastickým způsobem absolvoval mládežnickou Východočeskou golfovou tour, když se celkově umístil na 2. místě. Tento výsledek ho posunul do prestižního tréninkového centra Východočeského kraje, kde jsou už nejlepší profesionální trenéři kraje. Jinými slovy, Matěj je v širším výběru reprezentace starších žáků České republiky.

Broumov pošesté v řadě vyhrál a v tabulce přezimuje na druhém místě

Fotbalisté Slovanu Broumov v sobotu vyhráli na domácím hřišti poslední podzimní zápas 1.A třídy s Novým Hradcem Králové 4:2. Šestá výhra v řadě jim zajistila druhou příčku v tabulce. Před zápasem předal starosta Broumova Jaroslav Bitnar míč Jakubovi Šimonovi, který byl vyhlášen nejlepším hráčem měsíce 1.A třídy. Police prohrála v Kunčicích a zbývá ji dohrát ještě jeden zápas.

Turnaje v judu se v broumovské Sportovní hale na Spořilově zúčastnily téměř dvě stovky dětí

V sobotu 4. listopadu 2017 se konal ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově turnaj v judo. Byl to již šestý ročník O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje, a také první nového hejtmana Jiřího Štěpána, který se slovy krajského radního Pavla Hečka z účasti na turnaji omluvil. Turnaje se zúčastnilo 184 dětí ze 17 oddílů, z nichž čtyři oddíly byly z Polska.

Čtyřmi brankami ve druhém poločase Broumov rozhodl o vítězství v derby nad Policí

V neděli se po letech utkal v mistrovském zápase Slovan Broumov se Spartakem Police nad Metují. V 6. minutě Broumov vedl 2:0, do poločasu však Police vyrovnala. Slovan o svém vítězství rozhodl čtyřmi brankami během 22 minut druhého poločasu. Utkání rozhodovala, podle ohlasů fanoušků velmi dobře, Blažena Kánská. Osm fanoušků Broumova už ráno vyrazilo na zápas pěšky přes Broumovské stěny.

Fotbalisté Slovanu Broumov se po dvou výhrách těší na derby se Spartakem Police nad Metují

Fotbalisté Slovanu Broumov v pátek zvládli dohrávku 9. kola 1.A třídy v Kobylicích a v neděli na domácím hřišti bezpečně porazili Úpici. Do konce podzimní části zbývá Slovanu sehrát derby v Polici nad Metují a domácí zápas proti Novému Hradci Králové. Police prohrála jediným gólem na hřišti vedoucí Sobotky.

Začala sezóna "barevného" volejbalu. Jeden z turnajů se hrál i v Broumově

Poslední dva víkendy patřily prvním turnajům "barevného" volejbalu pro děti a mládež. "Barevný" volejbal je náhrada klasického šestkového volejbalu, který vymyslel volejbalový svaz, a je rozdělený podle věkových kategorií do pěti barev. Jeden z turnajů se v neděli 22. října hrál i ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově.

Lukáš Doležal z Borského klubu lyžařů Machov získal titul Mistra České republiky 2017 žactva v severské kombinaci

V sobotu 14. října se konalo v Desné v Jizerských horách letní Mistrovství České republiky 2017 v severské kombinaci žactva. Borský klub lyžařů Machov skvěle reprezentoval Lukáš Doležal v kategorii žáků 11-12 let, který získal titul Mistra České republiky. Jan John v kategorii 13-14 let obsadil hezké 7. místo.

Police vysoko vyhrála v Úpici, Broumov veze dva body z Kratonoh

Fotbalisté Spartaku Police nad Metují se rozstříleli. V minulém kole porazili Náchod B 7:1, v sobotu v 10. kole 1.A třídy zase Úpici 6:1. Spokojený je také Slovan Broumov, když po remíze 3:3 a vítězných penaltách veze dva body z Kratonoh. V tabulce 1.A třídy je chyba, Slovan má ve skutečnosti 15 bodů a jeden zápas k dobru.

Police nastřílela náchodskému béčku sedm branek. V Broumově se nehrálo

V 9. kole fotbalové 1.A třídy se střelecky dařilo Spartaku Police nad Metují. Na těžkém terénu poličtí hráči nastříleli Náchodu B sedm branek. Domácímu Klapkovskému se povedl čistý hattrick, když za 19 minut vstřelil tři branky. V Broumově bylo kvůli rozbahněnému terénu utkání s Kobylicí odloženo. Hrát se bude 3. listopadu v Kobylicích. V tabulce 1.A třídy je chybně Broumovu i Kobylici připočten jak zápas, tak bod.

O devět branek Heřmánkovic se podělilo osm hráčů

Ve fotbalové okresní soutěži v sobotu porazily Heřmánkovice B tým Meziměstí 9:1. Kuriozitou zápasu bylo, že se na kanonádě podílelo osm hráčů Heřmánkovic. Střelecky se dařilo také Hejtmánkovicím v okresním přeboru, které vyhrály 8:0 s Mezilesím. Tři branky vstřelili Kotyza a Prokeš. V 1.A třídě Broumov poprvé vyhrál na hřišti soupeře a také Police byla venku stoprocentní.