Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé

Lidé

Vydejte se s geologem do Adršpašských skal

Vydejte se s geologem do Adršpašských skal

Každý čtvrtek po celé léto můžete od 16 hodin zažít ve skalním městě Adršpach prohlídku skal s geologem Geoparku Broumovsko Ing. Stanislavem Staříkem. Geologické vycházky nejsou určeny jen pro turisty, vhodné jsou i pro místní, neb je možné dozvědět se z nich mnoho zajímavostí o vývoji života a geologických zvláštnostech Polické křídové pánve.

Přečíst si článek
Liškové kroupoto od Jana Kubise

Liškové kroupoto od Jana Kubise

Zámeček Janovičky patří mezi v posledních letech k vyhledávané restauraci s vytříbeným menu. Jedním z jeho kuchařů je Jan Kubis, který pro Naše Broumovsko připravil Liškové kroupoto, tedy recept lehký, zdravý – a vzhledem k houbám, které právě teď rostou – i sezónní.  

Přečíst si článek
Z našeho úspěchu může těžit celý region

Z našeho úspěchu může těžit celý region

Od divokých začátků podnikání v 90. letech po firmu s obratem přesahujícím 600 milionů korun ročně, expanzi na zahraniční trhy a určování aktuálních trendů se za 30 let své existence dokázala vyvinout společnost Z-TRADE. Tato rodinná firma je dnes významným zaměstnavatelem a podporovatelem nejrůznějších aktivit v regionu Broumovska. O rozhovor jsme požádali jejího výkonného ředitele Zbyška Záliše ml.

Přečíst si článek
Búm bò Nam Bô od Josefa Ježka

Búm bò Nam Bô od Josefa Ježka

Kdo se chce dobře najíst v Teplicích nad Metují, jde do Café & Bistra Na kus řeči. Jeho spolumajitel a kuchař v jedné osobě Josef Ježek skvěle vaří a nejraději má asijskou kuchyni. Pravda je, že jeho kari je příjemně pikantní (ale pusa vám neshoří) a vietnamská jídla nemají široko daleko konkurenci. Požádali jsme ho proto o rozhovor a představení jednoho receptu.

Přečíst si článek
Povědomí o Broumovsku roste

Povědomí o Broumovsku roste

O tom, zda je cestovní ruch pro Broumovsko důležitý, rozšíření turistické sezóny a překonávání překážek hovoří v rozhovoru David Duda, ředitel Společnosti pro destinační management Broumovska.

Přečíst si článek
Je potřeba mít chuť posouvat věci dopředu

Je potřeba mít chuť posouvat věci dopředu

Obec Žďár nad Metují se pyšní nejen 1. místem v soutěži Vesnice roku, ale také výrazným přírůstkem obyvatel, dobrou infrastrukturou a financováním i připraveností na energetickou krizi. S jejím starostou Pavlem Šubířem jsme hovořili v pravidelném rozhovoru se starosty. Je poslední týden před prázdninami a je to zároveň poslední díl našeho seriálu.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)