Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé

Lidé

Když jde fotografie ze srdce

Když jde fotografie ze srdce

O touze zachycovat krásu a šířit světlo, lásce k přírodě, fotografických příležitostech na Broumovsku a o tom, jakou má Broumovsko duši, jsme si povídali s fotografkou Lucií Václavkovou, jejíž fotografie je možné pravidelně vídat na facebookové skupině Krásy Broumovska.

Přečíst si článek
Tip na výlet: Festival květin a umění na zámku Książ

Tip na výlet: Festival květin a umění na zámku Książ

Ve dnech 29. dubna až 3. května se na zámku Książ koná 33. ročník Festivalu květin a umění. Festival nabízí k vidění umělecké floristické dekorace v zámeckých prostorách, cestu komnatami nejslavnější obyvatelky zámku kněžny Daisy Hochberg von Pless a rovněž možnost nakoupit květiny od pěstitelů. Připraven je i program pro děti.

Přečíst si článek
Na co hrála nejstarší kapela na světě?

Na co hrála nejstarší kapela na světě?

V pátek 21. dubna 2023 bude ve Ville Strooikaas (Otovice 139) před poutí koncertovat kapela Kvadrata Supro, v jejíž sestavě najdete Michala Hrubého. Protože je Michal spojený s Otovicemi, přinášíme s ním krátký rozhovor, který berte jako pozvánku na tento koncert. Společně s Kvadrata Supro vystoupí v předvečer poutě ještě pražská kapela Audio Attaché.

Přečíst si článek
Je Broumovsko důchoďák, kde lidé nechtějí žít?

Je Broumovsko důchoďák, kde lidé nechtějí žít?

Většinou se snažím zůstávat v neutrální pozici, vyplývá to ze samé pozice šéfredaktorky webu a požadavku na novinářskou objektivitu Když ke mně však na Velikonoční pondělí dopoledne začaly z různých stran přicházet odkazy na článek Jana Nováka ze Seznamu Zprávy „Jeden velký důchoďák – reportáž z míst, kde mladí nechtějí bydlet“, věděla jsem, že musím udělat výjimku, a sepsat komentář, který zareaguje na povrchní a zkreslující článek na webu Seznam.cz.

Přečíst si článek
Babička do Broumova utekla před válkou

Babička do Broumova utekla před válkou

Znáte příběhy broumovských Romů? Irena Jeremiášová přišla do Broumova ze Slovenska. Utíkala před válkou, u toho se starala o šest sourozenců. Její a další příběhy broumovských Romů jsou součástí vzpomínkového projektu pro akci Romano Drom, Romská Cesta, která se bude konat v Broumově 6. dubna. „Když nám to vyprávěla poprvé, hodně jsme plakali,” říká její vnučka Nikola Jeremiášová, která společně s kandidaturou minifestival pořádá a kterou jsme oslovili ke krátkému rozhovoru.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)