Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín

Magazín

Periferie něhy

Periferie něhy

Erotika? Součást života, jíž se dotýkáme jemně, náruživě, soutěživě i hravě. Celoživotně, občas, pravidelně, čtvrtečně, nárazově jedinečně. Umělecký pohled v 30 povídkách a 12 básnických obrazech nabízí v září vycházející kniha Periferie něhy.

Přečíst si článek
Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují není pro letošní sezónu jen expozicí legendární kovové stavebnice. Zatímco Merkur doprovázel několik generací dětí a dospívající mládeže, vznikaly ve stejné době další a další druhy hraček, které – podobně jako Merkur – pěstují jemnou motoriku a prostorovou představivost. A kromě toho kladou důraz i na edukační linii hraček a dětského hraní.

Přečíst si článek
Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Muzeum stavebnice Merkur odhaluje novou tvář

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují ukazuje návštěvníků novou tvář. Podoba recepce, tedy místa, kudy návštěvník vstupuje do vlastní expozice, vznikla v architektonické kanceláři Zdeňka Rychtaříka. Ten je již renomovaným architektem a za svou práci získal mnohá ocenění. Za všechny lze jmenovat cenu Contractworld Award v roce 2011 za nové atrium Fakulty stavební ČVUT v Praze nebo cenu v kategorii interiérů na Grand Prix architektů v roce 2009. Jeho rukopis najdete třeba v interiérovém řešení zámku v Pacově nebo hotelu Barley v Praze.

Přečíst si článek
Letní akce na Koupálu Janovičky

Letní akce na Koupálu Janovičky

Díky realizaci projektu  „Sportujeme a bavíme se společně v česko-polském pohraničí“ je v areálu na Koupálu na Janovičkách vybudovaná nová multifukční budova a moderní zastřešené pódium a také víceúčelové hřiště. Díky rozvolnění připravuje nyní spolek BCB Broumov z. s. akce pro širokou veřejnost, které se budou konat již v letních měsících.

Přečíst si článek
Geopark Broumovsko z ptačí perspektivy

Geopark Broumovsko z ptačí perspektivy

Velmi vděčnými turistickými cíli vždycky byla, jsou a budou místa dalekých výhledů. Zajisté ne náhodou i nejstarší značená turistická trasa na Broumovsku z Hvězdy na Hejšovinu je vedena po hřebenu Broumovských stěn s četnými vyhlídkami na broumovskou i polickou stranu. Lidé prostě mají rádi místa, na kterých při pohledech na malebnou anebo dramatickou krajinu zažívají pocity volnosti, svobody i obdivu a pokory k tomu, co nám příroda vytvořila. A nejlépe jsou-li to pohledy pěkně z výšky.

Přečíst si článek
Lotři ochutnali pramen Metuje

Lotři ochutnali pramen Metuje

Společnou oddílovou výpravou zahájili hronovští Lotři další po-karanténní období v historii svého oddílu. Znovu jsme se poznávali a učili, jak se žije v tak velké rodině, jako je právě oddíl.

Přečíst si článek
Polickému muzeu přibylo 5 469 modelů!

Polickému muzeu přibylo 5 469 modelů!

Už teď se může Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují pyšnit unikátní sbírkou papírových modelů, která nejspíš nemá nikde na světě obdoby. Tuto unikátnost jsme ještě rozšířili a zvětšili díky daru rodiny pana Václava Šnobla z Prahy.

Přečíst si článek
Můj první školní den

Můj první školní den

S vděčností hledím na nástěnné hodiny, jejichž ručičky se pomalu blíží k osmé hodině. Dnešní noc byla opět nekonečná, ve snech se mi stále vrací vzpomínky na dětství a první školní léta. Jako každý rok jsem se setkal minulý týden v Broumově se spolužáky v restauraci Alka. V roce 1952 jsme opustili školní lavice a vydali se každý svou cestou do života. Naše příští setkání bude jubilejní, šedesáté páté a navíc budeme slavit každý ten svůj osmý křížek. Schází se nás ještě slušný počet. Každý z nás má samozřejmě nějaký ten šrám, buď na těle, nebo na duši.

Přečíst si článek
Zločin a trest

Zločin a trest

Zločin Velký ruský spisovatel Fjodor Michajlovič Dostojevskij mi promine, že jsem si pro své vyprávění vypůjčil název jeho slavného románu. „Zločin a trest“ je drama o vnitřním duševním souboji dobra a zla. Je to psychologický záznam o jednom zločinu spáchaný jedním člověkem. Zrůdnost dvou příhod, kterých jsem byl svědkem koncem druhé světové války, nedostaly však na rozdíl od studenta Raskolnikova moje aktéry do žádných těžkých depresí.

Přečíst si článek
Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na pěší túru kolem České republiky. Délka státní hranice České republiky je 2 326, 820 kilometrů a je na ní umístěno 38 660 hraničních znaků. Emil, mezi přáteli přezdívaný Kelímek, předpokládá, že za 4 – 5 měsíců s Kazanem urazí 2 500 – 2 600 kilometrů!

Přečíst si článek
O ševcovském tovaryši

O ševcovském tovaryši

Ještě křížek u hrobu babičky a dědy na polickém hřbitově a už se těšíme, že budeme za hodinu na chalupě. Do Ruprechtic je to sice jen čtvrt hodiny, ale neumíme si se ženou představit, že bychom se po cestě nezastavili za Pěkovem v restauraci U Generála Laudona. Cítíme oba svatou povinnost vzdát hold místům, která byla svědkem rodícího se pokračování jednoho starodávného polického rodu.

Přečíst si článek
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)